tigtools

Kalkulator Yuran Etsy

Masukkan harga, penghantaran dan kos anda untuk melihat setiap yuran Etsy pada pesanan dan jumlah yang anda simpan. Semua kadar yuran boleh disunting, jadi anda boleh memadankannya dengan negara anda dan halaman yuran semasa Etsy.

Berjalan dalam pelayar anda Tanpa pendaftaran

Pesanan

USD
USD
USD
%

Hanya menaikkan yuran pemprosesan pembayaran, yang dikenakan ke atas jumlah termasuk cukai.

Kos anda

USD
USD
USD

Yuran Etsy (boleh disunting)

Nilai lalai ialah kadar lazim yang diterbitkan dan mungkin ketinggalan zaman. Yuran berbeza mengikut negara dan berubah dari semasa ke semasa; semak halaman dasar yuran dan pembayaran semasa Etsy dan laraskan nilai ini.
USD
%
%

Dikenakan di sesetengah negara; 0 jika tidak terpakai kepada anda.

%
USD
%

Dikenakan kepada semua yuran di sini. Tetapkan kepada 0 jika yuran anda tidak dikenakan cukai atau anda menuntut semula VAT.

Hasil

30.00 USD
Jumlah pesanan
3.30 USD
Yuran Etsy
13.70 USD
Keuntungan
45.7 %
Margin
Yuran penyenaraian0.20 USD
Yuran transaksi (item + penghantaran + pembalut hadiah)1.95 USD
Pemprosesan pembayaran1.15 USD
Jumlah yuran Etsy3.30 USD
Kos anda13.00 USD

Anda menyimpan 13.70 USD. Fi mengambil 11% daripada jumlah pesanan.

Harga item pulang modal: 9.86 USD

USD

Cara menggunakannya

  1. Masukkan harga item, kuantiti serta caj penghantaran dan pembalut hadiah yang anda kenakan.
  2. Masukkan kos anda: bahan dan upah setiap item, pos dan pembungkusan.
  3. Pilih pratetap pemprosesan pembayaran untuk negara anda dan semak setiap nilai yuran dengan halaman yuran semasa Etsy.
  4. Tandakan Offsite Ads atau penukaran mata wang jika berkenaan untuk pesanan ini.
  5. Baca pecahan yuran, keuntungan dan margin; masukkan keuntungan sasaran untuk mendapatkan harga yang anda perlukan.

Cara ia berfungsi

Caj transaksi ialah peratusan daripada jumlah pesanan: harga item × kuantiti ditambah penghantaran dan balutan hadiah yang anda kenakan. Pemprosesan pembayaran ialah peratusan daripada jumlah pesanan termasuk sebarang cukai jualan, ditambah amaun tetap bagi setiap pesanan. Caj penyenaraian dikenakan sekali bagi setiap item yang dijual, kerana Etsy memperbaharui penyenaraian selepas setiap jualan. Offsite Ads, penukaran mata wang dan caj operasi pengawalseliaan ialah peratusan daripada jumlah pesanan; caj Offsite Ads boleh dihadkan bagi setiap pesanan. VAT ke atas caj, jika anda menetapkannya, ditambah di atas semua caj.

Keuntungan ialah jumlah pesanan tolak semua caj dan kos anda. Margin ialah keuntungan dibahagikan dengan jumlah pesanan. Harga pulang modal ialah harga item terendah, kepada sen terdekat, yang menjadikan keuntungan sifar dengan semua perkara lain tidak berubah; harga untung sasaran berfungsi dengan cara yang sama.

Kadar lalai ialah kadar yang biasa diterbitkan (contohnya caj penyenaraian 0.20 USD, caj transaksi 6.5 % dan pemprosesan 3 % + 0.25 USD di AS) dan hanyalah titik permulaan. Kadar Etsy berbeza antara negara, berubah dari semasa ke semasa, dan boleh termasuk caj tambahan seperti langganan, pengiklanan atau kos label penghantaran yang tidak diliputi oleh kalkulator ini. Semak angka tersebut dengan akaun pembayaran Etsy anda sendiri.

Contoh

Jualan cetakan 25 USD di AS

Harga 25, caj penghantaran 5, kos 8 + 4.50 pos + 0.50 pembungkusan: caj ialah 0.20 + 1.95 + 1.15 = 3.30 USD, keuntungan 13.70 USD, margin 45.7 %.

Pesanan yang sama melalui Offsite Ads

Menandakan Offsite Ads pada 15 % menambah caj 4.50 USD, dan keuntungan menurun kepada 9.20 USD. Harga pulang modal meningkat sewajarnya.

Soalan Lazim

Adakah yuran transaksi dikenakan ke atas penghantaran?

Ya. Yuran transaksi Etsy dikenakan ke atas harga item serta caj penghantaran dan pembalut hadiah yang anda kenakan, dan itulah cara kalkulator ini berfungsi.

Adakah kadar yuran ini tepat untuk kedai saya?

Tidak semestinya. Ini ialah nilai lalai yang boleh disunting. Kadar pemprosesan pembayaran bergantung pada negara akaun bank anda, dan Etsy mengubah yurannya dari semasa ke semasa. Semak halaman yuran Etsy dan penyata akaun pembayaran anda.

Mengapa cukai jualan mengubah yuran?

Pemprosesan pembayaran dikenakan ke atas jumlah penuh yang dibayar pembeli, termasuk cukai jualan atau VAT yang dikutip. Yuran lain dikira tanpa cukai.

Apakah maksud harga pulang modal di sini?

Harga item terendah apabila pesanan menampung semua yuran dan kos yang anda masukkan, jadi keuntungan ialah sifar. Caj penghantaran, pembalut hadiah dan kos kekal seperti yang dimasukkan.

Privasi

Semua pengiraan dijalankan dalam pelayar anda. Harga dan kos anda tidak dihantar ke mana-mana.